Przejdź do treści
Strona główna » Kiedy i gdzie najlepiej pływać na kitesurfingu?

Kiedy i gdzie najlepiej pływać na kitesurfingu?

Kitesurfing jest sportem, który można uprawiać przez cały rok, jednak w zależności od miesiąca w roku warto wybrać się w inne miejsce.

Gdzie na kitesurfing latem?

Od czerwca do września najlepszą i najbliższą opcją jest korzystanie ze spotów europejskich. To są miesiące w których hiszpańskie, włoskie, greckie, portugalskie plaże wypełnione są wiatrem i masz bardzo szeroki wybór miejsc, w których możesz pływać. W poszukiwaniu spotów z płaską wodą warto odwiedzić Sycylię, Sardynię czy nasz polski Hel i Morze Bałtyckie. W Portugalii czy na Rodos miłośnicy fali znajdą coś dla siebie. Oczywiście nie tylko Europa jest dobrą destynacja na kite’a w sezonie letnim. Możesz też wybrać bardziej niestandardowy kierunek jak na przykład Tajlandia, Kenia czy Kanada.

Gdzie na kitesurfing jesienią?

Kiedy sezon w Europie się kończy najpopularniejszymi kierunkami dla kitesurferów jest Egipt i Brazylia.Egipt oferuje nam parę popularnych spotów jak na przykład El Gouna, Soma Bay czy Dahab. Możemy się tam spodziewać wielu miejsc z idealnie płaską i ciepłą wodą oraz stabilnego wiatru. Jest to świetne miejsce na ucieczkę od jesiennej szarości. Temperatura tam jest na tyle wysoka, że pianka zdecydowanie nam się nie przyda. Kolejną zaletą jest to, że od Egiptu dzieli nas stosunkowo krótki i bezpośredni lot samolotem. 

Inną propozycją na jesień jest kitesurfing na Fuerteventura. Znajdziesz tam zarówno spoty z płaską wodą jak i z falami. Sama nazwa wyspy zachęca do tego, żeby polecieć tam na kite’a: fuerte – mocny i viento – wiatr (z hiszpańskiego). 

Troszkę dalszą destynacją warto odwiedzenia jesienią i znaną przez każdego kitesurfera jest Brazylia. Jest to świetne miejsce na down windy, dla początkujących kitesurferów, dla tych zaawansowanych, dla lubiących płaską wodę i dla tych wybierających fale. Każdy tam znajdzie coś dla siebie. Do tego wysokie temperatury powietrza i wody oraz dojrzałe tropikalne owoce na śniadanie i mamy przepis na kitesurfingowy raj.

Gdzie na kitesurfing zimą?

Niektórzy zimą wybierają sporty zimowe, a niektórzy preferują ucieczkę w stronę ciepła i wiatru. 

Jedną z opcji na wyjazd zimowy jest na przykład Wietnam – piękne plaże, azjatyckie jedzenie i dużo wiatru. 

Inną destynacją idealną na zimę jest Cape Town, RPA. Jest to miasto w którym odbywają się zawody kitesurfingowe: Red Bull King of the Air. Znajdziecie tam ponad dwadzieścia spotów dla kitesurferów na różnym poziomie zaawansowania. Fani pływania na deskach kierunkowych będą zachwyceni tym miejscem. Duże, regularne, dobre jakościowo fale, mocny wiatr sprawiają, że gwiazdy kitesurfingu właśnie tam spędzają swoją zimę. W dni bezwietrzne można poćwiczyć swój surfing, który jest równie dobrą zabawą jak kitesurfing.

Gdzie na kitesurfing wiosną?

Wiosna jest dobrym momentem, żeby zacząć już swój europejski sezon kitesurfingowy, takie spoty jak Prasonisi (Grecja) czy Lo Stagnone (Sycylia) powoli się rozkręcają. Dalszą opcją jest na przykład Kuba czy Sal. Oczywiście możemy też pojechać na nasz Półwysep Helski, ale jest to opcja dla najbardziej wytrwałych, ponieważ w tych miesiącach Bałtyk jest wciąż zimny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *