Przejdź do treści

Polska szkoła kitesurfingu na Fuerteventura

Przyjemna ciepła woda, dużo wiatru i szkolenia w przyjaznej atmosferze

Szukasz miejsca do szkolenia i pływania w wyższej temperaturze? W odpowiedzi na to mamy przygotowaną ofertę szkoleń na wyjazdach:

Laguna Sotavento

Tak wygląda laguna nieopodal Costa Calmy na Fuertaventurze

Zastanawiasz się nad wyjazdem kitesurfingowym w ciepłe i przyjemne miejsce? W odpowiedzi na Wasze potrzeby proponujemy szkolenia na Fuerteventura.

Dlaczego proponujemy kurs kitesurfingowy na Fuerteventura? Niemal codziennie na Hiszpańskiej wyspie Fuerteventura jest słonecznie – niemal to za mało powiedziane, w tym miejscu pada kilka w dni w roku, tak więc należy napisać, że codziennie jest słonecznie. Wysokie temperatury panują tu cały rok (w grudniu temperatura waha się między 21-24, a w lipcu 26-29 stopniami Celsjusza).

Kitesurfing na Fuerteventura uprawiamy cały rok.

Wieje codziennie, jeśli się odpowiednio przygotujemy (to znaczy zabierzemy ze sobą małe, średnie i duże rozmiary kajtów, dwie deski twin tip i foila) to gwarantuje nam to codzienne pływanie. Nie zapomnijcie o samochodzie, który będzie niezbędny żeby dojechać na spot, zarezerwujcie go dużo wcześniej, przez ubiegły rok i sytuację pandemiczną duże firmy wyprzedały samochody z wypożyczalni, tak więc w roku 2021 i 2022 brakuje aut w stosunku do potrzeb – szczególnie tych na lotniskowych wypożyczalniach. Aktualizacja, w roku 2023, nie ma kłopotu z dostępnością samochodów. A co jeśli nie macie sprzętu? Skorzystajcie z naszej oferty szkoleń.

Zastanówmy się jeszcze raz dlaczego Fuerteventura to dobry kierunek? Jeśli przyjrzeć się nazwie Fuerte – silny, Viento – wiatr, to chyba nie trzeba więcej się zastanawiać czy wieje? Wiatr i ocean – tego potrzebujemy my kitesurferzy i z naszych doświadczeń wynika, że możemy Wam śmiało polecić to miejsce.

Serdecznie zachęcamy także do skorzystania z oferty surfingowej, jeszcze nie mamy dostępnej oferty, jednakże w przyszłości ją wprowadzimy, ponieważ codziennie znajdzie się spot gdzie są fale, które zapewnią nam niezapomniane wrażenia. Co należy dodać to, że Fuerteventura to hiszpańska wyspa, a co się z tym łączy hiszpańskie jedzenie – więc jest naprawdę smacznie.

Musicie także spróbować wieczornych tapasów, ich ceny w większości restauracji są co najmniej rozsądne, a czasem – w porównaniu do Barcelony – dwa razy tańsze.

Zapraszamy do zapisywania się na kursy wcześniej, ponieważ mamy to szczęście, że korzystacie z naszej oferty i zapotrzebowanie jest większe aniżeli możemy przerobić, tak więc chcemy się rozwijać i wyposażać w większą ilość sprzętu i instruktorów, ale musicie dać nam czas na ten rozwój – tak więc jeśli chcecie mieć pewność, że dacie radę skorzystać z naszej oferty w danym terminie, zarezerwujcie ją odpowiednio wcześniej tj. minimum dwa tygodnie przed przylotem.

Szkolenia na Fuerteventura z Safety Kite 2023 / 2024

Szkolenia na Teneryfie z Safety Kite 2023 / 2024

Przeczytaj krótką relację. Zapisz się! Zapoznaj z ofertą szkoleniową. Zarezerwuj kurs teraz.

Co Warto wiedzieć w 2023 i 2024 roku Fuerteventura:

  • Wiatru będzie aż w nadmiarze, jednakże jeśli jesteście początkujący, pamiętajcie o tym, że laguna tworzy się przez kilka godzin. Laguna to idealne warunki szkoleniowe i łatwiejszy postęp w szkoleniu. Biorąc to wszystko pod uwagę, rezerwujcie szkolenia z wyprzedzeniem, jeśli chcecie, skorzystać z naszej oferty szkoleniowej. Wcześniejsza rezerwacja to gwarancja dostępności. Przed dokonaniem zakupu, napiszcie do nas odnośnie terminu który Was interesuje.
  • Przylatujcie odbierzcie samochód i wyruszajcie na spot! Planujcie wynajem auta z wyprzedzeniem, to spowoduje, że uniknięcie niepotrzebnych stresów, dotyczących wynajmu na wyspie. Auto to coś bez czego trudno się obyć na wyspach kanaryjskich. Jasne, że można poruszać się komunikacją natomiast transport publiczny nie jest doskonały `(szczególnie ten na Fuertaventurze) i nie wszędzie dojedzie. Samochód to zdecydowany komfort. Gdyby nie zdecydujecie się wynająć auta a chcecie skorzystać ze szkoleń, napiszcie do nas! Postaram się Wam pomóc i po Was przyjedziemy. Tak, jak wyżej pamiętajcie by uprzedzić nas znacznie wcześniej o tym, że nie macie transportu toz. od tygodnia do dwóch, bywamy bardzo zapracowani.
  • Filtr przeciw promienią słonecznym, kanary to przede wszystkim słońce, pamiętajcie by zabezpieczyć skórę.
  • Jak się spakować na kanary? – Wygodnie, letnie ciuchy, na wieczorną porę warto mieć ze sobą ciepłą bluzę i długie spodnie, dla wyjątkowych zmarzluchów polecamy, w momencie kiedy jest silny wiatr, cienką kurtę. W sytuacji jeśli zapomnicie, ze sobą jakieś rzeczy? Nie ma stresu, zawsze macie duże centra handlowe, często są wyprzedaże i można się ubrać nawet taniej niż w Polsce. Polujcie na okazje. Polecamy centrum handlowe w Puerto del Rosario, sami korzystamy z tamtejszych sklepów.
  • Odnośnie jedzenia i raesuraiji, w wielu restauracjach otrzymacie menu w języku polskim jeśli o to poprosicie, podczas kiedy restauracja nie posiada menu w języku polskim to oczywiście alternatywą będzie menu w języku angielskim, włoskim, francuskim, niemieckim. Oczywiście to Hiszpańska wyspa, więc nie musimy dodawać, że w tym języku także? Co znacznie ważniejsze, jeszcze nie zdażyło nam się zjeść na kanarach niesmacznie! Na prawdę kilka lat doświadczeń kulinarnych na kanarach i same dobre doświadczenia (może mamy szczęście), a może po prostu restauracje zatrudniają utalentowanych kucharzy. Po udanej sesji kitesurfingowej, nasze żołądki są wypełnione znakomitym jedzeniem, dzięki temu mamy siłę i energię by działać. Polecamy pealle nasze ulubione danie, ziemniaki kanaryjskie (minami). Owoce morza, ryby i potrawy mięsne, aż cieknie nam ślina na myśl o hiszpańskich specjałach. W Corralejo znajdziemy także, argentyńską restauracje która serwują przepyszne dania mięsne, nie ma lepszych specjalistów od mięsa niż Argentyńczycy, wiemy o czym piszemy, bardzo polecamy. Niestety nie uniknięcie czekania na stolik, najlepsze restauracje bywają mocno obłożone, poczekacie czasem godzinę, ale będzie warto.
  • Wynajem apartamentu na miejscu, pokoju. Co warto wiedzieć? Otóż, każdy znajdzie coś dla siebie, rozstrzał cenowy jest duży. Począwszy od wygodnych ofert hoteli a kończąc na hostelach. Z naszych doświadczeń wynika, że hostele surferskie to zawsze dużo nowych znajomości, większa szansa na integracja, ale mniej udogodnień. Jeśli chcecie po pływaniu odpocząć czy popracować zdanie, wynajmijcie apartament albo pokój w hotelu. Hostele będą na prawdę tanie, nawet po 10-20 euro za dobę. Apartament / cześć domu można wynająć już od 20 euro za dobę, odnośnie ceny maksymalnej sky is no limits. A Wam na czym zależy najbardziej? Na integracji z ludźmi? Czy może na spokoju i wypoczynku?

Szkolenia na Fuertaventura

Zapytaj o ofertę już teraz w terminie od października 2022 do maja 2023

Zapoznaj się z ofertą

Dowiedź się więcej

Szkolenia na Mauritius w roku 2023, zapytaj o ofertę:

Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem na temat tego, gdzie można pływać w Europie.

Wyjazdy to część życia każdego kto uprawia Kitesurfing!

Skorzystaj z naszych propozycji i dołącz! Czerp z tego co najlepsze od natury!

Wiatr! I jeszcze więcej wiatru!