Przejdź do treści
Strona główna » Gdzie na kitesurfing w Europie?

Gdzie na kitesurfing w Europie?

Kitesurfing w Europie

W Europie istnieje wiele popularnych spotów kitesurfingowych. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno początkujący jak i zaawansowany kitesurfer. 

Jednym z popularnych spotów jest Tarifa w Hiszpanii. Jest to miejsce, w którym odbywają się jedne z najpopularniejszych zawodów kitesurfingowych – GKA Kite World Cup. Sezon trwa tam od kwietnia do listopada. Możemy się tam spodziewać silnego wiatru i dużej fali. 

Kolejną europejską destynacją wartą uwagi jest Fuerteventura. Jest to miejsce, z którego uroków można korzystać przez cały rok ale najpewniejsze wiatrowo miesiące to czerwiec, lipiec i sierpień, w które wieje prawie codziennie. Znajdziesz tam zarówno miejsca z płaską jak i falowaną wodą. 

Dobrym pomysłem na europejski wyjazd kite’owy jest też Sycylia. Najpopularniejszym spotem tam jest Lo Stagnone z płaską, płytką i ciepłą wodą. Jest to idealne miejsce dla początkujących kitesurferów, niezbyt mocny wiatr w połączeniu z ciepłą wodą stanowią idealne warunki do przyjemnej nauki. 

Kolejną propozycją jest Rodos (Grecja), znajdziesz tam spot Prasonisi z szeroką piaszczystą plażą i wiatrem, który nigdy się nie kończy. Najlepsze miesiące na wyjazd tam to czerwiec – październik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *