Przejdź do treści
Strona główna » Co można robić nad polskim morzem, kiedy pada?

Co można robić nad polskim morzem, kiedy pada?

Za oknem deszcz, co zrobić kiedy jesteś nad morzem? Kurs kitesurfingu to jedna z możliwości:

Polska jest krajem, w którym można się spodziewać każdej możliwej pogody: śniegu, deszczu, upałów i nie zawsze warunki te pojawiają się w miesiącach, w których zazwyczaj się ich spodziewamy. Czasami warunki pogodowe w kraju potrafią nas zaskoczyć. Może się zdarzyć tak, że urlop zaplanowany z półrocznym wyprzedzeniem może się okazać klapą ze względu na pogodę. Ale czy na pewno musi tak być? Polskie miejscowości nadmorskie dają dużo opcji na atrakcje w deszczowe dni. 

Fokarium

Jedną z opcji jest odwiedzenie Fokarium w miejscowości Hel. Możemy zobaczyć tam te urocze, szare zwierzęta, a także nauczyć się wiele o tym co jedzą, jakie są ich nawyki, gdzie żyją. Można je też tam nakarmić. Miejsce to zajmuje się ochroną kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Jest to placówka badawczo-hodowlana. 

Centrum Nauki Experyment

Kolejną opcją jest odwiedzenie gdyńskiego Centrum Nauki Experyment. To miejsce spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Znajdziecie tam interaktywną wystawę, która podzielona jest na pięć części: akcja człowiek, drzewo życia, niewidoczne siły, kierunek zdrowie i hydroświat. W każdej z nich dowiecie się bardzo dużo ciekawostek o otaczającym nas świecie. 

Kitesurfing

Inną opcją na deszczowe dni jest spróbowanie sportu ekstremalnego, jakim jest kitesurfing. Wystarczy założyć ciepłą i grubą piankę neoprenową i już jesteśmy gotowi na naukę. Sport ten polega na płynięciu na desce przy użyciu latawca na długich linkach. Deszcz podczas tego sportu jest nam niestraszny (i tak zaraz będziemy mokrzy), jednak należy uważać i od razu zakończyć lekcję, kiedy rozpęta się burza. Nauka tej dyscypliny zajmuje od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin, trzeba ją więc rozłożyć na kilka dni. Kiedy opanujemy już sterowanie latawcem, bodydragi, startowanie, ostrzenie i zwroty możemy w poszukiwaniu dobrego wiatru jeździć do miejsc na całym świecie, w których deszczu nie doświadczymy i będziemy pływali w lazurowo niebieskiej ciepłej wodzie otoczeni palmami. 

Kultura w Trójmieście

Kolejnym sposobem na umilenie sobie ciemnych deszczowych dni nad polskim morzem jest odwiedzenie Trójmiasta. Możemy tam korzystać z jego szerokiej oferty kulturalnej. Kina, teatry, muzea, filharmonie, wszystko to tam znajdziemy.

Więc jeśli jesteś nad polskim morzem, za oknem ściana deszczu, a temperatura zachęca raczej do siedzenia pod kocem niż spacerowania po plaży, skorzystaj z jednej z moich propozycji i nie trac urlopu na zamartwianie się z powodu nieudanej pogody. 

Warto zobaczyć: Historia kitesurfingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *