Przejdź do treści
Strona główna » Kitesurfing – jak zacząć?

Kitesurfing – jak zacząć?

Kitesurfing – jak zacząć? Co powinienem wiedzieć? Krok po kroku, przewodnik.

Wybierz miejsce do szkolenia kitesurfingowego

Jeśli już zdecydujemy się na to by spróbować naszych sił, kolejnym krokiem jest wybór miejsca w którym chcemy rozpocząć szkolenia. Powinien być to spot, na którym panują dogodne warunki do stawiania pierwszych kroków z kitesurfingiem. Możliwości jest bardzo dużo, kurs kitesurfingowy można nabyć na wielu spotach w Europie czy poza Europą. Na naszą decyzję powinny wpływać: budżet, czas, decyzja odnośnie szkoły kitesurfingowej, w której chcemy nabyć szkolenie i kadry szkoły kitesurfingowej – ten punkt zostanie rozwinięty w kolejnym nagłówku.

Szczególnie rekomendujemy spot w Jastarni, ponieważ cechuje się bezpieczeństwem, w łatwy sposób możemy umówić się na zajęcia w szkołach kiteboardingowych działających w Jastarni i okolicy. Mierzeja Helska jest płytka, więc łatwiej stawiać pierwsze kroki. Nie ma niebezpiecznych zwierząt w wodzie, ani skał wulkanicznych.

Kolejnym miejscem, które rekomendujemy są Wyspy Kanaryjskie np. Fuerteventura czy Teneryfa. Wyższa temperatura w porównaniu do Polski i wieczna wiosna panująca na wyspach zachęci każdego entuzjastę kitesurfingu. Ocean i wiatr dają niezapomniane przeżycia, aczkolwiek należy się dobrze przygotować do panujących tu warunków. To zadanie spoczywa na instruktorze, który wprowadzi Was w świat niezapomnianych wrażeń kitesurfingowych. Chcecie dowiedzieć się więcej o kursie? Śmiało wysyłajcie pytania.

Wybierz szkołę kitesurfingową

Poza miejscem, w którym chcemy uprawiać kitesurfing powinniśmy zastanowić się nad wyborem szkoły kitesurfingowej i jest to decyzja, która powinna być przemyślana. Polecamy Wam każdą szkołę z licencją PZKite lub IKO. Ważne, jest żeby wybrać szkołę z doświadczeniem, a ostatecznie jeszcze istotniejsze jest żeby trafić do odpowiedniego instruktora, który ma wiedzę, umiejętności i pasję w przekazywaniu niezbędnych informacji i poleceń (ćwiczeń) dla Was tak, żebyście osiągnęli oczekiwany poziom umiejętności – to jest klucz. Oczywiście każdy instruktor i instruktorka pracujący w szkołach posiadają kwalifikacje i muszą przejść odpowiednie kursy i zdać egzaminy teoretyczne i praktyczne. Mimo wszystko najważniejsze jest doświadczenie i lata na wodzie. Także patrząc na ten ważny aspekt, zaufałbym między innymi kilku szkółkom, w których pracują ludzie, którzy zajmują się szkoleniami od lat i potrafią to robić z należytą dbałością. To odpowiedzialność szkoły i instruktora żebyście otrzymali od nas jak najwięcej odnośnie jakości i żebyśmy przygotowali Was na różne sytuacje które mogą się pojawić podczas sesji kitesurfingowej. Wy, jako przyszli kursanci, macie za zadanie przede wszystkim dobrze się bawić podczas kursu, jednakże w sposób świadomy i odpowiedzialny – na każdym etapie kursu będziemy Wam mówić dlaczego wykonujemy to ćwiczenie i jakie ono ma znaczenie, jak się zachować w różnych sytuacjach i jak szybciej robić postępy. Tak więc to, gdzie traficie na kurs i do jakiego instruktora, według nas jest najważniejsze. W naszej szkole Safety Kite rekrutując kadrę bierzemy pod uwagę:

  • kwalifikacje
  • wiedzę i doświadczenie
  • informację zwrotną od klientów
  • rozwój i otwartość na innowacje
  • samodoskonalenie się
  • współpracę długoterminową

Którąkolwiek szkołę kiteboardingu wybierzecie, mamy nadzieje, że otrzymacie odpowiednią jakość, a kurs zostanie przeprowadzony z pasją i po jakimś czasie dołączycie do nas na spot i wspólnie popływamy.

Warto zadać pytanie: gdzie mogę sprawdzić licencje szkoły oraz instruktora?

PZKite licencja Safety Kite znajdź instruktora PZKite

Licencja szkoły IKO oraz znajdź instruktora IKO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *