Przejdź do treści
Strona główna » Kitesurfing jak zacząć?

Kitesurfing jak zacząć?

Kitesurfing jak zacząć? Co powinienem wiedzieć? Krok po kroku, przewodnik.

Wybierz miejsce do szkolenia kitesurfingowego

Jeśli już zdecydujemy się na to by spróbować naszych sił, kolejnym krokiem jest wybór miejsca w którym chcemy rozpocząć szkolenia. Powinien być to spot, na którym panują dogodne warunki do stawiania pierwszych kroków z kitesurfingiem. Możliwości jest bardzo dużo, kurs kitesurfingowy można nabyć na wielu spotach w Europie czy po za Europą. Na naszą decyzję powinny wpływać: budżet, czas, decyzja odnośnie szkoły kitesurfingowej, w której chcemy nabyć szkolenie i kadry szkoły kitesurfingowej – ten punkt zostanie rozwinięty w kolejnym nagłówku.

Szczególnie rekomendujemy spot w Jastarni, ponieważ cechuje się bezpieczeństwem, w łatwy sposób możemy umówić się na zajęcia w szkołach kiteboardingowych działających w Jastarni i okolicy. Mierzeja Helska jest płytka, więc łatwiej stawiać pierwsze kroki. Nie ma niebezpiecznych zwierząt w wodzie, ani skał wulkanicznych.

Kolejnym miejscem, które rekomendujemy są Wyspy Kanaryjskie np. Fuerteventura czy Teneryfa. Wyższa temperatura w porównaniu do Polski i wieczna wiosna panująca na wyspach zachęci każdego entuzjastę kitesurfingu. Ocean i wiatr dają niezapomniane przeżycia, aczkolwiek należy się dobrze przygotować do panujących tu warunków. To zadanie spoczywa na instruktorze, który wprowadzi Was w świat niezapomnianych wrażeń kitesurfingowych. Chcecie dowiedzieć się więcej o kursie? Śmiało wysyłajcie pytania.

Wybierz szkołę kitesurfingową :

Poza miejscem, w którym chcemy uprawiać kitesurfing powinniśmy zastanowić się nad wyborem szkoły kitesurfingowej i jest to decyzja, która powinna być przemyślana. Polecamy Wam każdą szkołę z licencją PZKite lub IKO. Ważne, jest żeby wybrać szkołę z doświadczeniem, a ostatecznie jeszcze istotniejsze jest żeby trafić do odpowiedniego instruktora który ma wiedzę, umiejętności i pasję w przekazywaniu niezbędnych informacji i poleceń (ćwiczeń) dla Was tak żebyście osiągneli oczekiwany poziom umiejętności. To jest klucz, oczywiście każdy instruktor i instruktorka pracujący w szkołach posiadają kwalifikacje i muszą przejść odpowiednie kursy i zdać egzaminy teoretyczne i praktyczne. Mimo wszystko najważniejsze jest doświadczenie i lata na wodzie. Także patrząc na ten ważny aspekt i gdybym nie miał doświadczenia, zaufał bym między innymi kilku szkółkom, w których pracują ludzie, którzy zajmują się szkoleniami od lat i potrafią to robić z należytą dbałością. To odpowiedzialność szkoły i instruktora żebyście otrzymali od nas jak najwięcej odnośnie jakości i żebyśmy przygotowali Was na różne sytuacje które mogą się pojawić podczas sesji kitesurfingowej. Wy jako przyszli kursanci macie za zadanie przede wszystkim dobrze się bawić podczas kursu, jednakże w sposób świadomy i odpowiedzialny – na każdym etapie kursu będziemy Wam mówić dlaczego wykonujemy to ćwiczenie i jakie ono ma znaczenie, jak się zachować w różnych sytuacjach i jak szybciej robić postępy. Tak więc, według nas ten punkt jest najważniejszy – gdzie traficie na kurs (do której szkoły kitesurfingowej i jakiego instruktora). W naszej szkole Safety Kite rekrutując kadrę bierzemy pod uwagę:

  • kwalifikacje
  • wiedzę i doświadczenie
  • informację zwrotna od klientów
  • rozwój i otwartość na innowacje
  • samodoskonalenie się
  • współpracę długoterminową

Którąkolwiek szkołę kiteboardingu wybierzecie, mamy nadzieje, że otrzymacie odpowiednią jakość, a kurs zostanie przeprowadzony z pasją i po jakimś czasie dołączycie do nas na spot i wspólnie popływamy.

Warto zadać pytanie: gdzie mogę sprawdzić licencje szkoły oraz instruktora?

PZKite licencja Safety Kite znajdź instruktora PZKite

Licencja szkoły IKO oraz znajdź instruktora IKO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.