Przejdź do treści
Strona główna » Kitesurfing Big Air!

Kitesurfing Big Air!

Big air jest ostatnio bardzo popularną odmianą kitesurfingu polegająca na jak najwyższych skokach z jednoczesnym wykonywaniem manewrów, w tym momencie rekordziści skaczą na ponad 30 metrów! Najbardziej popularne zawody kitesurfingowe w dziedzinie big air to King of The Air odbywające się w Republice Południowej Afryki, a dokładniej w Cape Town na “Kite Beach”, warunki falowe, wiatrowe oraz niesamowite widoki sprawiają, że jest to idealne miejsce na urządzanie tego typu eventów. Są to niesamowicie widowiskowe zawody i dla każdego kitesurfera zobaczenie ich na żywo jest nie lada gratką. Niesamowicie jest zobaczyć ludzi, którzy skaczą na wysokość wieżowca i do tego wykonują manewry mrożące krew w żyłach obserwatorom. Taka umiejętność wymaga nie tylko stalowych nerwów, ale także wieloletniego doświadczenia i sprzętu, który nam to ułatwi.

Jakie latawce używane są do big air?

Kluczową kwestią w przypadku big air jest, żeby sprzęt był sprawny. Należy parę razy sprawdzić to przed pierwszymi próbami wysokich skoków. Ile ludzi tyle teorii jaki latawiec jest najlepszy w tych celach. Każda marka ma model dedykowany takim ewolucją.

Ozone Edge

Jednym z najbardziej popularnych latawców do big air’a jest Ozone Edge, charakteryzuje go ogromny hang time (czyli czas jaki latawiec spędza w locie) i daje możliwość niesamowitych kiteloopów i wysokich skoków.

Duotone Rebel

Latawiec ten jest dedykowany freeride’owi, ale nie tylko, bo najlepsze osiągi ma w big airze. Jest on bardzo szybki i dynamiczny, ważne jest że w powietrzu utrzymuje stabilny kształt. Wiele osób mówi, że latawiec działa tak jak winda. Tak świetnie i stabilnie wynosi wysoko w powietrze.

North Orbit

Jest to latawiec pięciostrunowy latawiec zapewniający niesamowitą kontrolę na najwyższym poziomie. Ma długi hang time, ale także duży zakres wiatrowy, stworzony do silnego wiatru. Szybko wystrzeliwuje w górę, bezproblemowo się nim steruje, jest to kite stworzony do mega loopów i bicia nowych rekordów.

Zobacz także: kitesurfing kursy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *